Rendhagyó hangulatú zárókonferenciával ért véget a FARMWELL projekt keretében életre hívott együttműködés hivatalos része. A projekt egészére jellemző volt a tevékenységek sokfélesége, amely a létrehozott eredménytermékek és az azt bemutató „szerszámosláda” (toolbox) tartalmában is megmutatkozik. Voltak benne hagyományos eszközök, mint például a gazdálkodók mentális, fizikai és társadalmi jóllétét feltáró országos vizsgálatok és az ezeket szintetizáló jelentés; a partnerek által összegyűjtött társadalmi innovációkat röviden bemutató esettár; a manapság okkal felkapott, az érintettek sokféleségét tükröző „multi-stakeholder” projekt csoport működtetése vagy épp az egymástól való tanulást segítő „pilot action” és tanulmányút.
A mentális és fizikai jóllét mindenki számára érzékeny téma. Az erről való nyílt kommunikáció segítéséhez – a KFI-t szolgáló projektek körében talán rendhagyó módon – a művészet eszközét használta a projekt megálmodója. Készült a gazdálkodói lét nehézségeit érzékeltető animációs film, amelynek célja a témával kapcsolatos párbeszéd „provokálása”; készültek kisfilmek, amelyek olyan helyi kezdeményezések történetét „mesélik el”, amelyeknek a legkülönbözőbb módokon sikerült a gazdák, családtagjaik vagy épp a gazdaságban alkalmazottak életét jobbá tenni. A zárórendezvényt a két házigazda (Ocskó Edina és Lucas de Man), a szakma és a művészet összhangja tette egyedivé. A Company New Heroes művésze, Lucas de Man briliáns humorral fűszerezett kérdéseivel és értelmezéseivel hozta igazán közel a hétköznapi emberekhez a felkért beszélgetőpartnerek üzeneteit. Kapcsolatot teremtett a résztvevők között, akik között volt számos gazdálkodó, civil szervezet, LEADER helyi akciócsoport, minisztérium, gazdálkodói szakmai szervezet és az Európai Bizottság képviselői.
A FARMWELL az utolsó pillanatig adott új ötleteket. Az első nap délelőttjére szervezett tanulmányúton megismerhettünk egy olyan családi gazdaságot, amely a gazdaságot vezető családfő elvesztése után a „Farmers at a Crossroads” program munkatársai segítségével „élt túl” és kezdett a gazdálkodás mellett új, jövedelemtermelő tevékenységbe a feleség pedagógiai végzettségére, tapasztalataira építve. Kisgyermekes családokat, óvodás, iskolás csoportokat fogadnak a gazdaságban, erre megfelelően kialakított játszó, foglalkoztató és étkező helyiségekkel, programokkal. Itt volt alkalmunk meghallgatni az említett „Farmers at a Crossroads” program munkatársát arról, hogyan lehet felismerni, hogy az egyes gazdálkodó problémával küzd és hogyan lehet vele erről elkezdeni beszélni. Ezt követte a Flemish Institute for Healthy Living – ‘Seeds of happiness’ moduláris képzési csomag igen érzékletes bemutatása. Ez a képzés a mentális egészség megőrzéséhez ad gyakorlati eszközöket, amelyet minden agrárhallgatónak kötelező elvégeznie.
A zárókonferencia felépítése tükrözte a projekt ívét: a partnerek és a résztvevők poszter szekció keretében vitatták meg a témával kapcsolatos kihívásokat, panelbeszélgetés keretében maguk az érintettek mutatták be az egyes társadalmi innovációkat, majd world cafe formában vitatták meg azokat az ajánlásokat, amelyek megkönnyítik az olyan szakmapolitikai környezet kialakítását, ami kedvez a gazdák és a vidéken élő emberek életminőségét jobbá tevő társadalmi újításoknak.